מטפים – אספקה ותחזוקה

חברת מנע אש מספקת מטפים ונותנת מעטפת רחבה הכוללת בדיקות רלוונטיות ושירות לעסקים ויחידים הנדרשים באחזקת מטפים מיטלטלים.
תקן 129 חלק 1
תקן 570 חלק 1

מטפים – אספקה ותחזוקה

חברת מנע אש מספקת מטפים ונותנת מעטפת רחבה הכוללת בדיקות רלוונטיות ושירות לעסקים ויחידים הנדרשים באחזקת מטפים מיטלטלים.
תקן 129 חלק 1
תקן 570 חלק 1

כל הנושאים

מטפים – לפני שנדבר על כל הפרמטרים החשובים שצריך לדעת על מטפים ומתי נדרש להחזיקם, נציין כי חברת מנע אש הינה משווקת מורשה של מטפים תקניים מבית היצרניות הגדולות בשוק. בנוסף, חברתנו מספקת מעטפת רחבה הכוללת תחזוקה, בדיקה, ושירות זמין בעבור לקוחות הנדרשים באחזקת מטפים ע”פ חוק.

כשמדובר ברכישה של מטפים, מה חשוב לזכור?

כשמדובר במטפים, יש לזכור מספר דגשים חשובים. בראש ובראשונה, חיוני שכל מטף שתרכשו יעמוד בדרישות התקנים הרלוונטיים. בישראל, מטפים חייבים לעמוד בדרישות תקן ישראלי 570 חלק 1 ולהיות מיוצרים בפיקוח מכון התקנים, כך שהם נושאים בגבם תו תקן וסימונים רלוונטיים. בנוסף, חשוב לוודא שהמטפים מתאימים לדרישות התקנים הבינלאומיים, כגון NFPA 10 ו-EN 3. על ידי מתן תשומת לב לדגשים החוקיים הללו, ניתן להבטיח שהמטף שלך בטוח, יעיל ותואם את כל התקנות הרלוונטיות.

בדיקות מטפים נדרשות: ע”פ תקן 129 חלק 1

ע”פ תקן 129 חלק 1 מטפים צריכים להיבדק לפחות פעם בשנה על ידי איש מקצוע בעל ההסמכה הנדרשת. הבדיקה חשובה כדי לוודא שהמטפים תקינים ומוכנים לשימוש במקרה חירום. במהלך הבדיקה נערכת בדיקת לחץ, בדיקת משקל ובדיקה ויזואלית על מנת לוודא כי המטף פועל כראוי.

חברת מנע אש מומסכת ע”י מכון התקנים לכך, ובעלת נסיון לביצוע בדיקת מטפים שנתית, לתיאום בדיקה או התייעצות בנושא, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר.

מלבד הבדיקה השנתית, מומלץ מאוד לבצע בדיקה ויזואלית חודשית של המטפים שלכם באופן עצמאי. בדיקה זו צריכה לכלול וידוא כי המטף נמצא במקומו המיועד, הוראות ההפעלה קריאות, ידית ההפעלה והזרבובית נקיות מחסימה, והמטף אינו חסום, פגום או פגום. למרות שאתה תמיד מוזמן להתייעץ עם איש מקצוע, ביצוע בדיקות חודשיות אלו יכול לעזור להבטיח שהמטפים שלך מוכנים לשימוש במקרה חירום.

מידע נרחב בנושא בדיקת מטפים ניתן לקרוא כאן – בדיקת מטפים.

למה חשוב לתחזק מטפים ואיך זה קורה בפועל?

מטפים הם כלי חיוני לכיבוי שריפות, אך אנשים רבים אינם מבינים שצריך לתחזק אותם כראוי על מנת לעבוד ביעילות. היבט חשוב אחד בתחזוקת המטף הוא ניעור המטף כדי להבטיח שהתכולה מעורבבת כראוי. להלן מספר נקודות חשובות שכדאי לזכור כאשר מדובר על ניעור מטפים:

ניעור מטפים כתחזוקה

תחזוקה תקופתית של מטפים בטווח קצר מומלצת לשמירה על איכות וחיי המטף:

1. למה מנערים מטפים?

כאשר מטף יושב לזמן ממושך, האבקה או חומר כיבוי אחר שבתוכו יכולים להתיישב לתחתית. ניעור המטף עוזר לערבב את התכולה, ומבטיח שהמטף יפעל כשורה בעת הצורך.

2. מתי לנער את המטף?

יש לנער מטפים על בסיס קבוע, לפחות פעם בחודש. זה יעזור למנוע את שקיעת התכולה ולהבטיח שהמטף מוכן לשימוש במקרה חירום.

3. איך מנערים מטפים?

כדי לנער מטף יש לוודא תחילה שהוא טעון במלואו וסיכת הביטחון במקומה. לאחר מכן, הפוך את המטף הפוך וחוזר זקוף מספר פעמים כדי להבטיח שהתוכן מעורבב היטב. הקפידו לעקוב אחר הוראות היצרן לניעור סוג המטף הספציפי שברשותכם.

4. מה לעשות אם המטף לא רועד?

אם אתה מגלה שהמטף שלך לא רועד, ייתכן שזה בגלל שהתכולה התמצקה או נדחסה. במקרה זה, המטף יצטרך לעבור טיפול מקצועי או החלפה, יש להתייעץ במקרה זה עם מעבדה מוסמכת ומורשית כמו חברתנו

סוגי מטפים לצרכים שונים

  • מטפים מסוג A, המיועדים לשריפות המערבות חומרי בעירה רגילים כגון עץ, נייר או בד.
  • מטפים מסוג B, המיועדים לשריפות המערבות נוזלים דליקים כמו בנזין או נפט.
  • מטפים מסוג C, המיועדים לשריפות המערבות ציוד חשמלי.
  • מטפים מסוג D, המיועדים לשריפות המערבות מתכות דליקות כמו מגנזיום או טיטניום.
  • מטפים מסוג K, המיועדים לשריפות המערבות שמני בישול או שומנים.

לסיכום

מטפים הם כלי חיוני לכיבוי שריפות, לכן חשוב לשמור עליהם כראוי על מנת להבטיח את יעילותם. היבט חשוב אחד בתחזוקת מטפים הוא ניעורם באופן קבוע כדי להבטיח שהתכולה מעורבבת כראוי. כמו כן, חשוב לבחור את סוג המטף המתאים לסוג השריפה הספציפי בהתאם לדרישות הרשויות. בנוסף לבדיקות שנתיות על ידי מעבדה מוסמכת, מומלץ לבצע בדיקות חזותיות חודשיות על מנת לוודא שהמטפים תקינים. לבסוף, חשוב לשים לב לדגשים התקניים, כמו לוודא שהמטף שלכם עומד בתקן 570 חלק 1, ונבדק ע”פ תקן 129 חלק 1. כך ניתן להבטיח כי המטפים תמיד מוכנים לשימוש במקרה חירום.

כפתור לשיחת וואטסאפ עם נציג בוואטסאפ
כאן ניר, קבלו ממני יעוץ
ללא עלות או התחייבות 

כפתור לשיחת וואטסאפ עם נציג בוואטסאפ
כאן ניר, קבלו ממני יעוץ
ללא עלות או התחייבות

כפתור לשיחת וואטסאפ עם נציג בוואטסאפ
כאן ניר, קבלו ממני יעוץ
ללא עלות או התחייבות 

כפתור לשיחת וואטסאפ עם נציג בוואטסאפ
כאן ניר, קבלו ממני יעוץ
ללא עלות או התחייבות

קבלו שיחת ייעוץ ללא עלות:

השאירו פרטים ונחזור אליכם