ציוד כיבוי אש מנע אש בע׳׳מ
ציוד כיבוי אש מנע אש בע׳׳מ
לוגו מנע אש תעשיות בע׳׳מ

ארונות כיבוי אש למבנים פרטיים ועסקים

כל מה שחשוב לדעת על ארונות כיבוי אש לאחסון ציוד כיבוי אש מסוג גלגלונים, מטפים, זרנוקים ועוד.
תקן 2206 גלגוני כיבוי אש
ארונות זרנוקים
קופסת ניפוץ חירום

ארונות כיבוי אש למבנים פרטיים ועסקים

כל מה שחשוב לדעת על ארונות כיבוי אש לאחסון ציוד כיבוי אש מסוג גלגלונים, מטפים, זרנוקים ועוד.
תקן 2206 גלגוני כיבוי אש
ארונות זרנוקים
קופסת ניפוץ חירום
ציוד כיבוי אש מנע אש בע׳׳מ

ארונות כיבוי אש למבנים פרטיים ועסקים

כל מה שחשוב לדעת על ארונות כיבוי אש לאחסון ציוד כיבוי אש מסוג גלגלונים, מטפים, זרנוקים ועוד.
תקן 2206 גלגוני כיבוי אש
ארונות זרנוקים
קופסת ניפוץ חירום
ציוד כיבוי אש מנע אש בע׳׳מ

כל הנושאים

מי נדרש להתקין ולתחזק ארונות כיבוי אש תקניים?

כדי לעמוד בתקנות הבטיחות הנמצאות בחוק, כל מבנה ציבור/תעשייה/פרטי כגון: מפעלים, משרדים, קניונים, בנייני מגורים חדשים, ועוד, מחויבים על פי חוק להחזיק בארונות כיבוי אש העומדים בתקני בטיחות מינימליים. זאת בטרם אישור אכלוס הנכס (טופס 4).

באחריות בעל המבנה או ההנהלה לוודא שהארונות מותקנים, מתוחזקים ונבדקים באופן שוטף כדי לעמוד בדרישות החוק. יש חשיבות מכרעת לבעלי הבניינים/ההנהלה לנקוט בצעדים הנדרשים על מנת להבטיח את שלומם של דייריהם ורכושם במקרה של שריפה, ובעלות ותחזוקה נכונה של ארונות כיבוי היא חלק חשוב במאמץ זה.

ותק, ושירות 360° עד לקבלת ההיתרים.

הסמכות
0
צוותים
0
שנות ניסיון
0
מטרים בטוחים יותר
0

סיוע אקטיבי
מול הרשויות

מערכות איכות
שיוצרות פחות תקלות

איש קשר צמוד
לניהול שוטף

בטיחות אש
360°

מהם ארונות כיבוי אש ולמה הם משמשים?

ארונות כיבוי אש מהווים כמקום אחסנה לציוד כיבוי אש. ציוד כגון מטפי כיבוי אש, גלגלוני כיבוי אש (צינורות כיבוי אש), וברזי כיבוי אש. הם משמשים לאחסון הציוד במקום מאובטח, נגיש, ועוזרים כדי לשמור עליו מנזקי הסביבה. 

במקרה של שריפה, ארון כיבוי אש קומפלט (מאובזר כנדרש) יכול להיות ההבדל בין אירוע קל לאסון קטסטרופלי. במאמר זה נדון בחשיבותם של ארונות כיבוי אש, בסוגים השונים הקיימים, במיקום התקני של ארונות אלו, בהתקנתם ועוד.

מדוע ארונות כיבוי אש חשובים

כפי שנאמר, ארונות כיבוי אש חשובים מכמה סיבות. בראש ובראשונה, הם מספקים מקום מאובטח לאחסון ציוד כיבוי אש. זה מבטיח שהציוד יהיה זמין במקרה של שריפה, מה שיכול לסייע במניעת התפשטות האש ולמזער נזק לחיי אדם ולרכוש.

שנית, ארונות כיבוי מסייעים לנו להגן על ציוד הכיבוי מפני נזקים וגניבות. ללא מקום מאובטח לאחסון הציוד, הוא עלול להינזק או להיגנב, מה שהופך אותו לבלתי זמין כאשר הוא נחוץ ביותר.

וכידוע, במצב של שריפה חס ושלום, ציוד כיבוי אש זמין ותקין יכול לעזור למאוכלסי המבנה לכבותה או לעקב אותה עד להגעת מכבי האש.

כפתור לשיחת וואטסאפ עם נציג בוואטסאפ

היי כאן ניר, מתי נוח שאחזור אליך?

היי כאן ניר,
מתי נוח שאחזור אליך?

ניר, מנע אש

לקבלת שירות,
השאירו פרטים ואנו ניצור איתכם קשר:

לקבלת שירות
השאירו פרטים, ואנו ניצור איתכם קשר:

מובילים את בטיחות האש בישראל

מטרים בטוחים יותר
0
שנות ניסיון
0
תקנים מוסמכים
0
פריסת צוותים ארצית
0

מובילים את בטיחות האש בישראל

תקנים מוסמכים
0
פריסת צוותים ארצית
0
שנות ניסיון
0
מטרים בטוחים יותר
0
ניר

לשיחת ייעוץ ללא עלות, השאירו פרטים.

לשיחת ייעוץ ללא עלות, השאירו פרטים:

מידות ארון כיבוי אש, וסוגי ארונות בהתאם לסוג הציוד הנדרש:

גודל הארון יהיה תלוי בגודל ובמספר הפריטים שיש לאחסן, וע”פ הוראות רשויות כיבוי האש.

מהבחינה הרציונלית, ארון מטף למשרד קטן עשוי להזדקק לאחסן רק מטף אחד או שניים, בעוד שארון צינורות כיבוי למחסן גדול עשוי להזדקק לאחסן כמה מאות מטרים של צינור ולכן הגדלים משתנים, ישנם מספר סוגים שונים של ארונות כיבוי אש, כל אחד מהם מיועד למטרה מסוימת (לאחסנה של ציוד כיבוי אש מסוג אחר) להלן הסוגים:

ארונות למטפים –  60 ס”מ גובה, 26 ס”מ רוחב ו20 ס”מ עומק

ארונות למטפים מיועדים כמובן לאחסון מטפים. הם זמינים בגדלים שונים (ארונות קטנים מאוד בגודל היכול לאחסן מטף בודד בלבד) בדרך כלל, ארונות אלו, העשויים מתכת או פיברגלס, בהתאם לסכנות המבנה ותנאיו כגון שמש או לחות. ארונות אלו בדכ בגודל של 60 ס”מ גובה, 26 ס”מ רוחב ו20 ס”מ עומק.

ארון גלגלון כיבוי אש –  80 ס”מ גובה, 80 ס”מ רוחב ו30 ס”מ עומק

ארונות לגלגלוני כיבוי אש ע”פ תקן ישראלי 2206. ארונות אלו מיועדים לאחסון סלילי צינור כיבוי אש. הם עשויים בדרך כלל מפח (מתכת), וחובה עליהם להיות בגודל מינימלי של 80 ס”מ גובה, 80 ס”מ רוחב ו30 ס”מ עומק.

ארונות לזרנוקי כיבוי אש (צינורות בד מתקפלים) –  60 ס”מ גובה, 60 ס”מ רוחב, ו30 ס”מ עומק

בנוסף ישנם ארונות המשמשים למזנקים/צינורות בד/זרנוקים, שעשויים גם הם מפח (מתכת) או פיברגלס אך יהיו קטנים יותר במעט, במידות של 60 ס”מ גובה, 60 ס”מ רוחב, ו30 ס”מ עומק, מכיוון שצינורות בד תופסים מקום קטן יותר מאשר גלגלוני כיבוי אש.

קופסת ניפוץ לשעת חירום (ארונות קטנים מאוד)

ארון זכוכית לשבירת חירום הוא סוג של ארון המיועד לאחסון ציוד חירום, כמו מטפים ערכות עזרה ראשונה, ומפתחות למקרים מסוימים. ניתן להגיע אליו בקלות על ידי שבירת לוח הזכוכית במקרה של מקרה חירום.

ארונות זכוכית לשבירת חירום עשויים בדרך כלל ממתכת ויש להם לוח זכוכית שקופה בחזית שנועד להישבר בקלות במקרה חירום. לרוב הם מותקנים על קיר או משטח אחר במיקום גלוי ונגיש, כגון ליד יציאות או באזורים משותפים.

הארון נועד להגן על ציוד החירום מפני נזקים ולהבטיח שהוא נגיש בקלות במקרה חירום. חשוב לוודא שהארון מותקן ומתוחזק כהלכה כדי להבטיח שציוד החירום זמין בעת ​​הצורך.

בסך הכל, ארונות זכוכית שבירת חירום הם מאפיין בטיחות חשוב שיכול לעזור להבטיח את בטיחותם של כוח אדם ורכוש במקרה של מצב חירום.

סוגי החומרים לייצור ארונות כיבוי אש – ארון כיבוי אש פיברגלס (סוג של פלסטיק) או מתכת (פח).

החומר ממנו עשוי הארון יהיה תלוי בסביבה שבה הוא ישמש. לדוגמה, ארון פח (מתכת) עשוי להתאים יותר למיקום חיצוני בו הוא יהיה חשוף לפגעי מזג האוויר, בעוד שארון פיברגלס עשוי להתאים יותר עבור מיקום מקורה בו הוא לא יהיה חשוף לפגעי מזג האוויר.

לבסוף, סוג הציוד שהארון יאחסן יהיה תלוי בצרכים הספציפיים של הבניין או המתקן. לדוגמה, בניין עם סיכון גבוה לשריפות חשמל עשוי לדרוש ארון כיבוי אש שתוכנן במיוחד לשימוש בשריפות חשמל, וככל הנראה יהיה עשוי פיברגלס, מכיוון שפיברגלס הינו חומר מבודד. בהקשר זה, הינה מידע על חומר הפיברגלס:

פיברגלס כחומר איכותי לייצור ארונות כיבוי אש – החומר המומלץ לארון האידאלי

פיברגלס הוא חומר מרוכב המורכב מסיבי זכוכית ושרף המדביק בין הסיבים, בעזרת כך, נוצר חומר קל משקל ועמיד המשמש בדרך כלל בייצור ארונות כיבוי אש איכותיים בעלי יתרונות:

אחד היתרונות העיקריים של פיברגלס הוא עמידותו בפני קורוזיה, מה שהופך אותו לאידיאלי לשימוש בסביבות קשות בהן חשיפה ללחות וכימיקלים נפוצה.

עמיד בפני אש

פיברגלס גם עמיד בפני אש, מה שאומר שהוא יכול לעמוד בטמפרטורות גבוהות מבלי להימס או להתלקח. בנוסף, פיברגלס הוא מבודד טוב, מה שאומר שהוא יכול לעזור לשמור על תכולת ארון הכיבוי בטמפרטורה יציבה.

חומר בעל מוליכות תרמית גבוהה

יתרון נוסף של פיברגלס הוא המוליכות התרמית הנמוכה שלו, מה שאומר שהוא יכול לסייע במניעת העברת חום מהסביבה החיצונית לתכולת ארון הכיבוי. זה חשוב מכיוון שהוא יכול לסייע במניעת התחממות יתר של תכולת הארון ועלולה להידלק.

חומר יקר ביחס לפח (מתכת)

עם זאת, ישנם גם כמה חסרונות לשימוש בפיברגלס כחומר לארונות כיבוי אש. אחד החסרונות העיקריים הוא שהוא יכול להיות יקר יותר לייצור ארונות כיבוי אש מחומרים אחרים כמו ייצור ארון כיבוי אש נירוסטה ומתכת. בנוסף, פיברגלס יכול להיות שביר ועלול להיסדק או להישבר אם הוא נתון לפגיעה או לחץ.

בסך הכל, פיברגלס הוא בחירה טובה עבור ארונות כיבוי אש בסביבות שבהן עמידות בפני קורוזיה ואש חשובה. זהו חומר עמיד וקל משקל שיכול לספק הגנה מעולה לציוד כיבוי אש. עם זאת, ייתכן שזו לא הבחירה הטובה ביותר עבור כל המצבים, ויש לקחת בחשבון גם גורמים אחרים כגון עלות ועמידות בעת בחירת חומר לארון כיבוי אש. חברת מנע אש תוכל לסייע לכם בבחירת הארון האידאלי בהתאם לצורכי המבנה שלכם.

התקנת ארון כיבוי אש וגובה התקנת ארון כיבוי אש – מהו המיקום הנכון?

בישראל וככלל,  התקנת ארון כיבוי אש תקני תתבצע ע”י גורם מוסמך לכך, כך שמיקום ההתקנה יוחלט בצורה מושכלת ע”י מעבדה מוסמכת לבטיחות אש (כמו חברתינו). כך שההתקנה תהיה במקום הנראה בקלות ונגיש במקרה של שריפה. באופן כללי, הגובה בו יש להתקין את הארון יכול להשתנות בהתאם לצרכים הספציפיים של הבניין או המבנה, אך בדרך כלל, יש להתקין ארונות כיבוי אש בגובה שניתן להגיע אליו בקלות על ידי רוב האנשים.

לכן, יש להתקין ארונות כיבוי אש בגובה של בין 80 ס”מ ל-120 ס”מ מעל הרצפה. טווח גובה זה נועד להבטיח שהארון יהיה נגיש בקלות על ידי רוב האנשים, כולל אנשים עם מוגבלויות.

בנוסף לגובה חשוב גם מיקומו של ארון הכיבוי. הארון צריך להיות ממוקם במקום גלוי ונגיש, כמו ליד יציאות או באזורים משותפים. זה גם צריך להיות מסומן בבירור עם שלט או תווית המציינים כי הוא מכיל ציוד כיבוי אש.

כמו כן, חשוב לוודא כי ארון הכיבוי אינו חסום על ידי חפצים או מכשולים אשר עלולים למנוע גישה נוחה לציוד הכיבוי. הארון צריך להיות ממוקם בחלל פנוי ופתוח נקי מבלגן ומכשולים אחרים.

בסך הכל, יש לשקול היטב את גובהו ומיקומו של ארון כיבוי האש כדי להבטיח שהוא נגיש ונראה בקלות במקרה של סכנה מסוג שריפה.

ארון כיבוי אש מחיר – פיברגלס יקר יותר מארון פח (מתכת)

המחירים של ארונות כיבוי אש בישראל יכולים להשתנות בהתאם למספר גורמים כמו גודל, חומר ויצרן הארון. ארונות כיבוי אש מפיברגלס, עמידים יותר ועמידים יותר בפני קורוזיה, ולכן יהיו יקרים יותר מארונות פח (מתכת). בהקשר זה, נשמח לעמוד לשירותכם ולספק לכם את המחיר הטוב ביותר, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר כאן.

לסיכום

ארונות כיבוי אש הם מרכיב חיוני בכל מערכת הגנה מפני אש. הם מספקים מיקום מאובטח ונגיש לאחסון ציוד כיבוי אש, מגנים על הציוד מפני נזקים וגניבות ויכולים לסייע בהצלת חיים במקרה של שריפה. בבחירת ארון כיבוי אש חשוב לקחת בחשבון את גודל הארון, החומר ממנו הוא עשוי וסוג הציוד שהוא יאחסן. על ידי בחירה נכונה של ארון כיבוי אש, תוכלו לסייע בהגנה על רכושכם ולהבטיח את שלומם של כל מאוכלסי המבנה, העובדים והלקוחות שלכם.

כפתור לשיחת וואטסאפ עם נציג בוואטסאפ
כאן ניר, קבלו ממני יעוץ
ללא עלות או התחייבות 

כפתור לשיחת וואטסאפ עם נציג בוואטסאפ
כאן ניר, קבלו ממני יעוץ
ללא עלות או התחייבות

כפתור לשיחת וואטסאפ עם נציג בוואטסאפ
כאן ניר, קבלו ממני יעוץ
ללא עלות או התחייבות 

כפתור לשיחת וואטסאפ עם נציג בוואטסאפ
כאן ניר, קבלו ממני יעוץ
ללא עלות או התחייבות

קבלו שיחת ייעוץ ללא עלות:

כרטיס תמיכה ללקוחות קיימים

אם נושא התמיכה שלך דחוף, אנא התקשר לטלפון 03-556-5150

השאירו פרטים ונחזור בקרוב:

יצירת קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם