תקן 1928 – תחזוקת מערכות כיבוי אש

מהו תקן ישראלי 1928 לכיבוי אש? מהו התקן עליו מבוסס ת''י 1928? איך מיישמים את התקן כראוי, מהם מסמכי התיעוד הרלוונטיים? ומהי החשיבות ליישום תקן 1928? כל המידע לנוחיותכם.

מהו תקן ישראלי 1928 לכיבוי אש?

תקן 1928 הוא תקן ישראלי המתבסס על תקן אמריקאי משנת 1992 בשם NFPA 25. ת”י 1928 קובע את אופן בדיקתן ותחזוקתן של מערכות כיבוי אש על בסיס מים כגון מערכות ספרינקלרים, מערכות פריאקשן יבשות, ומערכות מי קצף. התקן מחייב בדיקות ותחזוקה שוטפות של מערכות אלו בהתאם ל-NFPA 25, על מנת לוודא שהן תקינות במקרה של שריפה.

התקן עליו מבוסס ת”י 1928 – NFPA 25

NFPA 25 הוא תקן שמורה על חובת תחזוקת מערכות לכיבוי אש מסוג ספרינקלרים. תקן זה אומץ על ידי שירותי הכיבוי בישראל ומכון התקנים, ותקנותיו מחייבות טכנאי מוסמך ומקצועי בלבד לביצע בדיקות ותחזוקה מטעם גוף המוסמך לכך ע”י מכון התקנים הישראלי.

יישום תקן ישראלי 1928 – ביצוע בדיקה ומילוי טופס 7

תקן 1928 קובע כי צריך לבצע בדיקת מערכות בטיחות אש שנתית, כמו כן בדיקת תקינות מערכת כיבוי אש ע”י גורם המוסמך לכך, כמו חברת מנע אש בע”מ. בבדיקה זו המטרה העיקרית היא לוודא שהן מתפקדות כראוי, ומצליחות להשתלט על פירצות אש במבנה ולכבות אותן בטרם נגרם נזק או נזק משמעותי.

בדיקה על פי תקן זה כוללת בדיקת לחץ מים, כיסוי וקצב זרימה, כמו גם בדיקת סתימות, נזילות או פגמים אחרים במערכת. בנוסף, על המפקחים לוודא שהאזעקות פועלות כהלכה.

תיעוד הבדיקה ע”פ תקן 1928 מתבצע ע”י טופס 7, כלומר, לאחר ביצוע הבדיקה, נדרש לתעד זאת ע”י מילוי טופס הנקרא טופס 7.

טופס זה מהווה כאישור תקינות מערכת אוטומטית לכיבוי אש (ספרינקלרים) לפי תקן ישראלי ת”י 1928
מערכות לכיבוי אש במים: בקרה, בדיקה ותחזוקה.

חשוב לציין כי ע”פ התקן הנ”ל, הגורם האמון על מילוי טופס זה הינו הגורם המוסמך לכך שביצע את הבדיקה בפועל. מי הוא גורם מוסמך בהקשר זה? גורם מוסמך אשר הוא מי שהוסמך ע”י מכון התקנים הישראלי (מת”י) לביצוע בדיקת אישור תקינות מערכות כיבוי אש במים ע”פ תקן 1928.

את הטופס יש לשלו מלא וחתום למוקד שירות ומידע עבור כבאות והצלה לישראל – מדור הגנה מאש. ניתן לשלוח אותו למייל tservice@102.gov.il

החשיבות ליישום ת”י 1928 – ערך הצלת החיים והרכוש

מנהלי עסק, בעלי מבנה, והגורם המוסמך לכך, אחראים לעמוד בדרישות התקן ובכך לוודא שהמבנה עומד בכל תקני בטיחות האש החלים בישראל, לרבות תקן 1928 ממכון התקנים. תקן זה מבקש להטמיע מערכת ספרינקלרים על מנת לתת מענה מהיר לשריפות ולהגביל את התפשטות הלהבות עד להגעת עזרה. המערכת פועלת באמצעות התזת כמות קבועה של מים המפחיתה ביעילות את גובה הלהבות, ומאפשרת פינוי בטוח של כל אנשי הצוות במקרה חירום. על ידי שמירה על תקן זה, עסקים יכולים לוודא שהם נקטו בצעדים הדרושים כדי להגן על עובדיהם ורכושם במקרה של אירוע שריפה.

חברת מנע אש בע”מ – בודקת מוסמכת עבור תקן 1928

חברת מנע אש הנה חברה מוסמכת ע”י מכון התקנים הישראלי לביצוע בדיקת אישור תקינות מערכת כיבוי אש ע”פ ת”י 1928, וכן למילוי טופס 7 למטרת תיעוד בדיקה זו. אנו ממליצים לכם לשמור על בטיחות המבנה שלכם ע”י עמידה בתקן זה ובכל תכני מכון התקנים הישראלי.

כפתור לשיחת וואטסאפ עם נציג בוואטסאפ

היי כאן ניר, מתי נוח שאחזור אליך?

היי כאן ניר,
מתי נוח שאחזור אליך?

ניר, מנע אש

לקבלת שירות,
השאירו פרטים ואנו ניצור איתכם קשר:

לקבלת שירות
השאירו פרטים, ואנו ניצור איתכם קשר:

מובילים את בטיחות האש בישראל

0
מטרים בטוחים יותר
0
שנות ניסיון
0
תקנים מוסמכים
0
פריסת צוותים ארצית

מובילים את בטיחות האש בישראל

0
תקנים מוסמכים
0
פריסת צוותים ארצית
0
שנות ניסיון
0
מטרים בטוחים יותר
ניר

לשיחת ייעוץ ללא עלות, השאירו פרטים.

לשיחת ייעוץ ללא עלות, השאירו פרטים:

השאירו פרטים ונחזור אליכם